info@mertaku.com 0224 216 04 65

Mert Metal Geri Dönüşüm 1989 yılından bu yana yılların vermiş olduğu Geri Dönüşüm tecrübesi ile 31.08.2004 tarihinde yayımlanan 25569 sayılı atık pil ve akümülatörlerin kontrolü yönetmeliği, AB uyum yasalan 2872 sayılı çevre kanunu gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından atık akümülatör toplama depolama ve taşıma ile yetkilendirilmiş lisanslı bir firmadır.

İletişim Bilgileri

Telefon

0224 216 04 65

Adres

Merkez: Veysel Karani Mah. Veysel Sok. Hurdacılar Sitesi No:79 Osmangazi/BURSA Depo: Yiğitler Mah. Otosansit 9.Blok No:99-101 Yıldırım/BURSA BURSA

HURDA AKÜ NEDİR ?

Atık akü ya da hurda akü kullanım ömrü tükenen ve artık kullanılamaz hale gelen akülerdir. Kullanım ömrü biten ve artık atılması gereken akülerin ekonomiye geri kazandırılması ve yeniden akü üretiminde kullanılması için Atık Akümülatör Geri Kazanım Tesisleri aracılığıyla geri dönüşüm sürecine katılmalıdır.

Kullanım ömrünü tamamlayan ve atıl olan hurda akülerin doğaya zarar vermemesi için geri dönüşüm sürecine dahil edilmesi gerekmektedir. Doğayı korumamıza yardımcı olacak ve doğamıza olan zararı azaltacak geri dönüşüm ile aynı zamanda ekonomik olarak tasarruf da sağlanır. Ülke çapında da kaynakların tasarruflu bir şekilde kullanılması sayesinde ülke ekonomisinin kalkınmasına yardımcı olunur.

Geri kazanımı sağlanmak için geri dönüşüm sistemine kazandırılan hurda aküler kurşun, plastik, asitli çözeltiler ve diğer çeşitli kurşun bileşiklerini barındırır. Özellikle asitli çözeltilerin doğaya salınmaması ve geri dönüşüm ile kontrol altında tutulması doğanın dengesi ve tüm canlıların sağlığı için çok önemlidir.


WhatsApp
Hemen Ara